LUGU KIVIST, MIS HETKEGA VIIB SULT SÜNGED MÕTTED...
TOOB TERVIST JA VÄGE!

ŠUNGIIT-TERVISEKIVI

Ajalugu

          Oma nime on see mõistatuslik kivim saanud Karjalas Oneega järve kaldal asuva Šunga asula järgi. Aastal 1885 andis Peterburi Ülikooli professor A.A. Inostrantsev siin leiduvale mustale kivimile (aspidnõi kamen) nimeks šungiit, ehkki lasundist väljuvate vete imepärased omadused olid tuntud juba palju-palju varem.

          Üks kirjalik allikas avab huvitava seiga. Üle kahe ja poole tuhande aasta tagasi ilmunud Siddhartha Gautama (Buddha) juurde Põhjalast kaks rändurit, kaasas kingitus: salapärasest mustast kivist – mustast nagu pime öö – kolm kaussi, mis mahtusid kenasti üksteise sisse. Püha mees ei lahkunud neist oma maise tee lõpuni, kuigi loobus kõigist teistest talle kingituseks toodud kallihinnalistest toidu- ja olmenõudest. Allikas kirjeldab, kuidas Meister nägi mustast kivist väljuvat elujaatavat,  puhastavat valgussära. Enne meditatsiooni asetas Buddha enda ees olevad kausid üksteise sisse, nautides ühekssaamist kõigega. Mustast kivist kausid sümboliseerisid vaimse puhastumise, tarkuse ja elujõu allikat. See maagiline rituaal sai Meistrile ta rännakutel tõhusaks abiliseks juhatamaks inimesi nende sisemistele lätetele.

          Neil kaugetel aegadel peeti seda musta kivi tõeliseks võlukiviks: arvati, et ta toob tagasi nooruse, parandab kiiresti lahingus saadud vigastused, aga sõjamees, kes kandis seda kivitükki endaga kaasas, jäi verises tapluses puutumatuks. Selle salapärase kivi omadusi on kirjeldanud oma töödes kuulsamad vanaaja  tervendajad – Avicenna ja Paracelsus, kiites igati kivimi tervendavaid omadusi
 
          Ja veel üks huvipakkuv infokild („Valge Kotka“ kanaldus) märksa varasemast Maa ajaloost: Hüperborea (Ida-Euroopa) tsivilisatsioonis kasutati lennuaparaatide (vimanad) mootorite kütuseks seda ürgvana musta mineraali. Võib ainult aimata-oletada selle perioodi kõrgkultuuri tehnilise taseme nanotehnoloogilisi peensusi. On põhjust arvata, et ka Lemuuria-Atlantise aegsetes Noorenduse Paleedes kasutati seda salapärast musta kivi koos mäekristalliga. Praegusajal otsene vajadus nende rajatiste järgi puudub, sest Inimkond on sisenenud Uue Ajastu paradigmasse, kus on juba tekkimas massilised teadvustasandi tõstmise võimalused ja ka teadlikkus kasutada oma DNA (rakuteadvuse) paljumõõtmeliste „kihtide“ võimalusi: tervendada – aeglustada ja peatada keha vananemisprotsess või koguni noorendada! DNA paljumõõtmelistes „kihtides on varjul“ info meist kui igavikulistest olenditest, kes on siin, füüsilises kehas, avastamas oma jumalikku päritolu.

          Kuna Hüperborea loojad olid atlandid, kes jäid ellu pärast viimast veeuputust ja saabusid Ida-Euroopasse Egiptusest, siis on igati loomulik, et ka vanas Egiptuses tunti hästi šungiidi tervendavaid võlusid.

          Minuni jõudis ka selline info: keskajal äritseti (ka Euroopas) salapärase musta kivimiga, millel oli väga väärikas hind – kohati isegi üks-ühele kullas! Rahvasuus nimetati teda ka „Tarkade Kiviks“. Võib oletada, et tegemist on ikkagi selle sama šungiidiga, sest laavakivi (või mingi muu must kivi) see polnud: imekivi omaduste kirjeldused (tolle aja alkeemikute ringis) langevad üheselt kokku musta kivi omadustega Põhjalast. Seoses eelnevaga sobib märkida veel üht salapärast seika, mis on seotud (küll veel oletatavalt) Nostradamusega. Üks kuulsa mehe kaasaegne alkeemik, keda võlus maagia, meisterdas omale mustast kivist, tõenäoliselt Sh 1 (tuntud ka nn kristalltšungiit) peegli, kuid siis muutis meelt, peljates võimalikke ebameeldivusi ja pani võlupeegli oksjonile. Selle ostis tundmatuks jääda sooviv meesterahvas, kelle kirjeldus langes kokku meile kõigile tuntud kuulsa ennustaja omaga… On selline ütlemine: legendid ei sünni kunagi tühjal kohal.

          Teave šungiidi tervendavatest omadustest lähiajaloos ulatub rohkem kui 3 sajandi sügavusse – tol ajal kandis salapärane mineraal nime aspiid-kivi (must kivi). Esimene nn. ametlik teadaanne jääb 17. sajandi algusesse ja on seotud tsaarinna Marfa Ivanovnaga – nii kutsusid teda kohalikud talupojad. Avalikkusele tuntud kui bojaaritar Ksenja Ivanovna Romanova, olles saabunud 1601. a. talvel pagendusse Tolvuja külla Oneega põhjakaldal. Tolvujat mainitakse esimest korda XIV sajandil. Bojaaritar, kes pärines tuntud , rikaste aadlike, Shestovide soost, abiellus 1590. a. F.N.Romanoviga, Ivan Julma poja, tsaar Fjodor Ivanovitshi vennaga. Kui 1598. a. tsaar (F. I. Rjurikovitsh) lahkub oma maisest kehast, võtab võimu Boris Godunov. Romanovite paar lahutatakse ja saadetakse eri paikadesse asumisele. Viis aastat pagenduses veetnud bojaaritar oli jõudnud oma haigusjärjega üsna surmaeelsesse seisu. Sündmused arenesid aga selliselt, et pärast Boris Godunovi armuandmist (paaril lubatakse jälle kokku saada) juhatasid kohalikud talunaised bojaaritari imet tegevale allikale, kus voolas mäletamatutest aegadest peale nn. musta kivi seest tervendavat imevett. Eluvesi tervendas ja bojaaritar, kes enne pagendust oli kaotanud seitse vastsündinut, sünnitas poja – Mihhail Fjodorovitš Romanovi. Kohalikud andsid imeallikale nimeks „Tsaaritari Allikas“, mis aga sedapuhku vajus unustuse hõlma. Vahepeal küll laiemat populaarsust kogunud raviveele jäid truuks vaid kohalikud talupojad. Alles 1910 aastal, kui pühitseti Romanovite maja 300-aastast juubelit, juhtus midagi – ehitati Tsareevitši allikale puitrajatis. Teda on uuendatud kahel korral. Viimati, 2013 a. kevadel, kui rajati täiesti uus: sibulkupliga ehitis. Olen (T. Aru) sealt ammutanud imelist tervisevett alates 2002. a. olles igasuvisel Karjala-reisil šungiidimaale. 2013. a. kevadel rajati täiesti uus sibultornikesega ehitis, mida nautis kogu reisiseltskond juulis, mil sai ka esmakordselt tehtud täisring ümber Oneega järve.

          1707a. asutas Peeter Suur sealmaal vasesulatus-tööstuse. Üks Ivan Rjabovi nim. tööline, kannatades raske südamehaiguse käes, avastas Revbolotis, kust tööstuse jaoks maaki hangiti, allika, mille veega kolme päevaga taastas täielikult oma tervise. Kuuldused sellest jõudsid Peetrini: vesi, mis voolas välja musta kivimi lademetest, osutus tervendavaks vahendiks verevaesuse, vesitõve, maksahaiguse ja paljude muude hädade puhul. Abi saadi enamasti 2-3 nädala möödudes.

          Peeter I ukaasi (käsu) kohaselt pidi iga soldat kandma ranitsas musta kivitükikest, nimeks „aspidnõi kamen“. Asetanud kivikesed veega täidetud „katellokki“, said sõdurid kosutava ja puhta joogivee. Ajalooallikad pajatavad, et Poltaava lahingus kuumal 1709. suvel olid võidukad venelased palju arvukama vastasega, sest jõid oma imevett, aga rootslaste leeris olid väga sagedased seedetrakti mürgistused, mille all kannatas ka kuningas isiklikult.

          Peeter I, kes kuuldavasti ei hiilanud oma tervisega, andis käsu uurida allika vete koostist-toimet ja katsetas imevett enda peal. Aastatel 1717 – 1719 uurisid imevett meedikud R. Areskin ja l. Blumentrost, kes kinnitasid: see vesi „omab suurt väge“. Vastava ukaasi kohaselt ehitati allika lähedale esimene Venemaa kuurord - „Martsialnõje vodõ” (sõjajumala auks), mille hüvesid said nautida tõbised ja haavata saanud Peetri sõdurid. Raviti mitmeid erinevaid haigusi, aga peamiselt hüpohondriat, sapiteede haigusi, mao funktsiooni häireid, oksendamist, kõhukinnisust, neerukivitõbe (liiva või väikeste kividega), epilepsiat ja aeti välja ussnugilisi. Ilmus artikkel vee tervendavast toimest, kus on 9 haigusjuhu lühike kirjeldus ja nende ravimine imeveega. Muide, tänaseks on ka selgunud epilepsia „peasüüdlane“ – organismi ülekoormatus parasiitidega, mistõttu närvisüsteem (närvirakud) kannatab toitainete vaeguse all.

          XVIII sajandi kahekümnendatel aastatel ravis Peeter I end tervisevetel. Tsaari ja tema perekonnale sai ehitatud paleed, mis aga kiiresti tühjenesid pärast tema surma ja kuurort lõpetas oma tegevuse.

          Kümme aastat hiljem, sajandi keskpaiku, püüdis Jelisaveta Petrovna taaselustada Venemaa esimest kuurorti, kuid Olonetsi kraisse saadetud tsaarinna ihuarst Bugajev jõudis järeldusele, et kohalike allikate veel „pole mitte mingisugust ravitoimet“. Ajaloolased kinnitavad, et see uurimus tehti nn „tellimise peale” kaupmeeste huvides, kes importisid rajatagust kallist mineraalvett. Kuurorti tegevus peetus rohkem kui pooleteiseks sajandiks. Valdav osa hooneid ja paleesid lagunes.

           Kuurorti ametlik sulgemine ei eksitanud vähimatki kohalikke, kes jätkasid tervendava allikavee tarbimist. Periooditi oli imevee vastu huvi ka teadlastel. Ühes nende töödes võrreldi Karjala vett ülemaailmselt tuntud kuurortide Spa ja Marienbadi tervise vetega. „Martsialnõje vodõ“ allika veel on üks huvitav erinevus Tsaaritari allikast. Seal on lähestikku allika kaks väljumiskohta, kust tuleb väga rauarikas vesi, mis muudab paari-kolme tunni jooksul oma valge värvuse punaks-kollaseks ja vee peab enne seda kohapeal ära tarvitama, kui ei soovi saada ebamugavat elamust kergest kõrvalmaitsest ja värvist. Selle vesi on vaatamata suurele rauasisaldusele (mujal, tavaolus, tervisele kahjulik) ikkagi säilitanud oma raviomadused!

          Uut elu alustas kuurort XX sajandi kolmekümnendatel aastatel tänu S. A. Višnevski tegutsemisele. Ta korraldas eriekspeditsiooni kunagiste kuurordivete uurimiseks ja taastas kohaliku tervisevee hea maine.

          26. märtsi 2002. a. KOMSOMULSKAJA PRAVDA numbri esiküljel ilmus artikkel pealkirjaga: „Meie teadlased avastasid vähivastase vahendi!“ Artiklis kirjeldatakse üksikasjalikult vastavatest uuringutest ja laboratoorsetest katsetest. Juba 1973. a. Moskva keemikud Dmitri Botšvar ja Jelena Galpern pidasid oma kvantkeemiliste teoreetiliste arvestustega võimalikuks ka kolmandat süsiniku vormi (peale juba tuntud grafiidi ja teemandi), mille molekul peaks meenutama jalgpalli: sfääri, mis koosneb viis- või kuusnurkadest. Aeg näitas, et nende oletustel oli põhi all!

          1985. a. Inglane Harold Kroto, kes uuris grafiidi aurude reageeringuid võimsale laserkiirele ja avastas sel moel süsiniku uue molekuli, just sellise, mida ennustati Moskvas 12 aasta eest. Ta andis sellele nimeks fullereen, kuulsa ameerika arhitekti Richard Bacmister Fuller nime järgi, kes on tuntud nn koorikkonstruktsioonide loojana. Ta otsis kogu oma elu jooksul loomulikku harmooniat looduse ja arhitektuuri vahel, luues sisuliselt uue teadusharu – sünergeetika, mida kasutavadki juba füüsikud, keemikud, bioloogid ja ökoloogid. R.B.Fuller lahkus me seast kaks aastat enne, kui Kroto „leidis“ uue süsiniku molekuli, mis hakkas kandma tema nime.

          Seega prooviti modelleerida laboratoorsetes tingimustes protsesse, mis reeglina toimuvad siiski ainult avakosmoses, ja avastati süsiniku fulleren (varasemad teadmised puudutasid ainult teemanti, grafiiti ja garbooni), millele järgnes alles hilisem loodusliku fullereeni avastamislugu. Fullereeni avastuse tähtsusest ja suurusest räägib fakt, et Ameerika teadlasi, kes selle teemaga tihedamalt seotud olid, premeeriti Nobeli auhinnaga 1997. aastal.

          Teemandis asub iga süsiniku aatom tetraeedri keskel, mille tippudeks on lähimad neli aatomit. Senini see määraski teemandi maailma kõvemaks struktuuriks. Grafiidi kristallstruktuuris on olukord vastupidine: kuusnurksed (nagu mesilaskärjed) rõngad moodustavad tugeva ja stabiilse võrgu, mis asudes üksteise kohal, on omavahel seotud väga nõrgalt – tulemuseks suurepärane võime laguneda ülipeenteks kihistusteks. Fullereeni molekul moodustub 12 viis- ja 20 kuusnurgast kerajaks sfääriks, kus iga kuusnurk piirneb kolme kuusnurga ja kolme viisnurgaga, aga iga viisnurk piirneb ainult kuusnurkadega. Süsiniku aatomid, moodustades sfääri, on omavahel seotud enneolematult tugeva sidemega! Teisest küljest jällegi fullereeni kerajas molekul (läbimõõt 0,7nm) osutus ideaalseimaks määrdeaineks. Need veerevad molekulid hõõrduvate pindade vahel teevadki omamoodi imet. Kombineerides süsinikkerade sees erinevate aatomite ja molekulidega, saab luua kõige fantastilisemaid materjale! Praegusajal leiab see imeline fullereen rakendust meditsiinis, raketitööstuses, sõjatööstuses, elektroonikas, optika-elektroonikas, masinaehituses, kõikvõimaliku tehnilise iseloomuga tööstuses, arvutitööstuses jne., kus siis tunduvalt paranevad parameetrid ja tehnilised näitajad. Proteesid-implandid Sh-ga! Heaks näiteks on ameeriklaste tehnoloogia, mis võimaldab igasugusele materjalile kanda päikesepatarei peenimaid elemente, moodustades paljukihilise polümeerse kile, milles osalevad kõik need samad fullereenid! Kujutlege patareid tapeedi vormis...

          Ühes Šveitsi laboratooriumis katsetuste käigus fullereenidega saadi ootamatult kihiline folgaataoline materjal – läbipaistev ja paindlik, säilitas oma omadused 200 kraadi juures: suurepärane materjal arvutimälule info talletamiseks laserkiirega, sealjuures ülikõrge infotihedusega.

          Suured lootused fullereenidega on seotud meditsiiniuuringutes: tema ideaalkujuga sfääriline struktuur ja mikroskoopiline suurusjärk (diameeter 0,7 nm), võimaldab seada mehhaanilisi tõkkeid viirustele nakatunud organismi rakus. Lisaks kestavad arutlused teemal, kuidas paremini realiseerida ideed vähivastaseks preparaadiks fullereenidega vesilahuse baasil, kus fullereenide molekuli sisse peidetud radioaktiivne isotoop: saab otse takistada vähiraku paljunemist. Looduslik (Karjala) fullereen Csh teeb koostööd veega ja Csh vesilahus on võimeline „seljatama“ vähki! Kunstliku fullereeni koostöövalmidus veega on veel keeruline ja ka tootmine kallis: kõrgem sort – 900-2000 dollarit 1gr, madalam sort – 40 dollarit 1gr. 2-3 miljardilise vanusega Csh on Emake Maa lisanud omadusi, mida praegune teadus pole võimeline selgitama.

          Maailma avalikkust said teadlased rõõmustada loodusliku fullereeni avastamisega alles pärast tehisliku fullereeni sünteesimist siis, kui üks vene teadlane saabus nagu juhtumisi tööle Arizona Ülikooli, kaasas Karjalast pärit šungiidi kivim, kus üllatus ilmnes loodusliku fullereeni näol. Intensiivselt asuti otsima ka teisi fullereenidega rikastunud mineraale. Loomulikult tekkis kohe küsimus fullereeni päritolu kohta. Hiljem leitigi neid Kanadas, Austraalias ja Mehhikos...vaid mõnedest väga vanadest meteoriidi kraatritest. Osades neis fullereenides olid ka heeliumi aatomid! Kummastav küll: Maal nii tavalise heeljum-4 isotoobi asemel on siin äkki üliharuldane heeljum-3 isotoop! Just see viitabki ta kosmilisele päritolule. Selgus ka fullereenide Maale ilmumise aeg: Kanada meteoriidikraater moodustus ca kaks miljardid aastat tagasi siis, kui Maal polnud elu, ta oli „nähtamatu“ ja „tühi“! Pooldan samuti oletust, et tegemist on müütilise Faeton (tõenäoliselt - Tiamat) planeedi killuga, mis tabas maad ca 2-3 miljardit aastat tagasi. Oneega järve pikkus on võrdne ca kahe Eestimaa pikkusega põhjast lõunasse.

Šungiidi füüsikalised omadused:

  • Tihedus - 2,25 - 2,40g/сm3;
  • Poorsus - 0,5 - 5%;
  • Üheteljeline survetugevus 100 - 150 МPa;
  • Elastsusmoodul (Е) -0,31*105 МPа;
  • Elektrijuhtivus - (1...3) х 103S/m;
  • Soojusjuhtivus - 3,8 W/mK
  • Keskmine termilise paisumise koefitsient temperatuuridel 200 - 600°С - 12х10 - 6 1/deg.

Šungiidi keemilised omadused:

  • Šungiit kujutab endast teatud kindlal moel organiseerunud kristallvõrestikuga süsinikku sisaldavat looduslikku kivimit. Süsinikusisaldus kivimis on keskmiselt 30%, 70% moodustavad silikaatsed mineraalid - kvarts, vilgud jmt. Peale süsiniku sisaldab šungiit veel SiO2 (57,0%), TiO2 (0,2%), Al2O3 (4,0%), FeO (2,5%), MgO (1,2%), К2О(1,5%), S (1,2%).

  • Šungiidi geoloogiline vanus küünib üle 2 miljardi aasta (mõningatel andmetel isegi kuni 3,5 miljardi aastani), kuid tema „usaldusväärne“ päritolu on siiani teadmata. Ühe hüpoteesi kohaselt on šungiidi lasundid kunagi meie päikesesüsteemis eksisteerinud planeet Faetoni jäänused, teise teooria kohaselt on nad tekkinud ülivanast, nn. spooridest moodustunud tahkunud naftast. Enamus viimaseid uurimusi räägivad siiski esimese versiooni kasuks. Senini kehtiva tõsiasjana on kirjas, et šungiiti on seni leitud maakeral ainult ühes kohas, Zažoginskoje maardlas Karjalas. Varude arvestuslik suurus on ca 35 miljonit tonni, aastas toodetakse seal 200 000 tonni maaki peamiselt metallurgia ja veepuhastusseadmete, keemia- ja farmaatsiatööstuse tarvis. Tonn šungiiti asendab 1,3 tonni koksi, veepuhastusseadmetes tagab šungiit naftasaaduste ja raskemetallide tõhusa eraldamise puhastatavast veest. Tänaseks on valminud uusimad filtrid nanopulbertehnoloogia baasil firmalt „Nanomaatrits“ (allikas E. Osipov „Nanomaatrits – tervis šungiidist“).

  • Süsinik paikneb mineraalis klombikeste e. "gloobulitena", mille läbimõõt on ca 10 nm. Just need süsiniku gloobulid ioniseerivad ja struktureerivad vee molekule, andes neile imelisi tervendavaid raviomadusi. Me kõik, elusolendid, koosneme 75% veest! Šungiidis olev süsinik moodustab mineraalis maatritsi, milles paiknevad hajusalt silikaadid keskmise läbimõõduga umbes 1 µm. Sh-maagi omadused määravad peamiselt kaks asjaolu: süsiniku ja maagi struktuurid ning süsiniku ja silikaatide suhe selles. Zažoginskoje maardla Sh on oma koostiselt küllaldaselt stabiilne: 30% Csh, 45% kvarts, 20% - silikaadid (vilgukivi, kloriidid), 3% - sulfiidid.

  • Süsinik on nähtava Elumateeria eksistentsi lahutamatu koostisosa. Looduses teati teda leiduvat teemanti ja grafiidina (ka karbüünina, millel lühike „eksistents“). Hiljuti avastatud süsiniku vorm, millele meedikud panevad põhjendatult erilisi lootusi: õõnsad sfäärilised molekulid – fullereenid*. Sellise struktuuriga süsinik on oma sorbtsioonivõime ja katalüütiliste omaduste tõttu redoksreaktsioonides väga aktiivne, samas ka bioloogiliselt aktiivne, bakteritsiidse toimega ning neelab ja neutraliseerib kõrgsageduslikku elektromagnetkiirgust. Praeguseks on fullereene looduslike mineraalide seas leitud ainult šungiidis ja just sellega seletatakse šungiidi toimet mitmete haiguste ravimisel, inimese organite ja elundite nooruse, ilu ja värskuse säilitamisel.
     
Erineva süsinikuaatomite arvuga fullereenide molekulide struktuur

     Fulleriidis kui mineraalis on molekuli sfäärilise pinna paksus 0,1 nm, С60 molekuli raadius - 0,357 nm. Süsiniksideme pikkus С - С on molekulis viisnurga külgedel 0,143 nm, kuusnurgas - 0,139 nm. Ka kõrgema järgu fullereenide molekulide kristallvõre (С70, С74, С76, С84, С164, С192, С216) on suletud ruumilise struktuuriga. Fullereenid süsiniku aatomite arvuga n < 60 on osutunud ebastabiilseks, ehkki puhtalt topoloogilises mõttes võiks väikseim võimalik fullereenimolekul olla korrapärane dodekaeeder С20. Kristalse fulleriidi tihedus on 1,7g/сm3, seega märksa väiksem kui grafiidil (2,3 g/сm3) või teemandil (3,5 g/сm3). Tehisfullereeni loomise au kuulub California teadlastele, kes selle eest ka vastavalt Nobeli preemiaga pärjati. Tõsi küll, kunstlik fullereen ei saa loodusliku vastu ja on ka väga kallis toota; ka „ei taha teha koostööd“ veega – seega puudub tal veel tervendav toime... Teadusuuringud jätkuvad suurima põnevusega: on prognoos, et nanotehnoloogiline revolutsioon saab tulevikus asenduma arvutimaailmas ränielemente süsinikelementidega ja elusorganismidel (loe: süsinikorganismidel) on loota suurepäraseid tehislikke asendusorganeid...

Šungiidi kasutamine elukeskkonna parandamiseks

          Ülemaailmse Tervishoiu Organisatsiooni andmetel sisaldab vesi 13 tuhat potentsiaalselt toksilist elementi, 80% haigestumisi antakse edasi veega. Neisse sureb igal aastal 25 miljonit inimest. Põhilise saaste allikas on seotud tsivilisatsiooni toimemehhanismidega. Pinnavetes on valdavalt naftaprodukte, fenoole, kergesti hapnevaid orgaanilisi aineid, metalliühendid, ammoonium ja nitraat asoodid, ka spetsiifilised ained nagu ligniin, ksantogenaadid, formaldehüüd, jt. Esimese grupi moodustavad täielikult lahustuvad ained (molekulid, ioonid). Lahustunult on veel paljud gaasid, naatriumsoolad, kaalium, kaltsium, raud, margantsovka jt. Tootmisjäägina on veel raskemetallide soolad (seatina, tina, kadmium, elavhõbe, kroom, vask, tsink jt.) ja kõikvõimalikud orgaanilised ained, mis kuhjudes organismis põhjustavd neuroloogilist patoloogiat. Raskemetallid jäävad kehasse kui filtrisse. Keha ei suuda vabaneda raskemetallidest, sest astub ühendusse keha valkudega – sel moel võib inimkehas doseering olla 100 000 korda kõrgem, kui väliskeskkonnas! Eriti hullud on lämmastikühendid, mis kogunevad vette, õhku, pinnasesse. Sula- ja vihmaveed toovad põldudelt erinevaid herbitsiide, pestitsiide, mineraalväetiste jääke. Tänaste veepuhastussüsteemidega veepuhastusjaamades nendega toimetulemine veel ei õnnestu. Teise grupi lisandid, mis moodustavad veega kolloidse süsteemi – konglomeraatmolekulid, mida saab näha ainult elektronmikroskoobis. Seep, näiteks koosneb 50-st molekulist. Samal moel võivad olla vees ka viirused. Kolmandas grupis on liiva, savi, elusorganismide, bakterite osised, mis settivad anuma põhja. Teise-kolmanda grupi osiseid enamjaolt õnnestub eraldada veepuhastusjaamades.

          Teisest küljest on probleem vee bioloogilise täiuslikkusega, kui enamasti on vees puudu kaltsiumist, magneesiumist, süsihappest, bioaktiivsest joodist, fluorist, mis põhjustab samuti tervisehädasid.

          Šungiidi vees lahustuvast osisest moodustuvad 1% fullereenid (lahustuvus vees 1,3x10-11 mg/mL). Selle ala teadlaste seltskonnas pole aga ses küsimuses üksmeelt. Eriti katekooriline on prof. Eduard Osipov, kelle meeskond patenteeris „Nanomaatritsi“ (erilise meetodiga töödeldud ülipeene šungiidipuru), kus väidetavalt on teema arendus jõudnud lausa molekulaartasemele ja fullereenide vette liikumise % on märgatavalt kõrgem! Professor Osipov on arvamusel, et tavalisesse šungiidivette ei lähe ainsamatki fullereeni!? Kuna traditsioonilist teadust teevad ikka ainult inimesed, kes võivad alati ka eksida, siis senised rohkearvulised eri kohtades ja olukordades tehtud katsetused ja analüüsid näitavad ka erinevaid tulemusi, seda enam, et tegu on maailma unikaalseima ja salapäraseima kivimiga, milles alles hiljuti avastatud fullereensüsinik (Csh) on veel oma avastusteekonna üsna alguses. Olgu siinjuures lisatud üks tähelepanek: ta on ülitundlik inimmõttele! Olen jõudnud järeldusele, et Csh vesilahuse % võib kõikuda vägagi, olenevalt konkreetsest lasumist ja veega seotud protseduuride viisidest-metoodikatest, kaasaarvatud inimteadvuse avatus suhtlemiskunstis. Kindlasti on vaja arvestada vee homöopaatia fenomeni. Fullereenid on unikaalseimad ja pikaealisemad antioksüdandid, mis ületavad oma efektiivsuselt 100 – 1000 korda teisi looduslikke „rivaale”: C, E vitamiine, karotinoide, flavinoide. Hüdratiseerunud fullereen ainsa antioküdandina ei suru alla vabade radikaalide loomulikku taset, vaid reageerib alles vabade radikaalide kõrgendatud kontsentratsioonile: mida enam moodustub „oksüdante“, seda „aktiivsem“ ta on viimaseid neutraliseerima. Fullereeni antioksüdantlik mehhanism erineb printsipiaalselt teistest oma tuntud „sugulastest“. Et neutraliseerida üht radikaali, on vaja ka üht traditsioonilist antioksüdandi molekuli. Samal ajal iga fullereen, sisaldades vesilahuse kompleksset molekulaarkeskust, on võimeline neutraliseerima piiramatu arvu aktiivseid radikaale. Ta on omamoodi antioksüdant-katalüsaator. Agressiivsed vabad radikaalid, kontsentreerudes fullereenide baasil vee klastrite kihtides, kus nad rekombineerudes omavahel, muutuvad neutraalseteks molekulideks. Fullereenid ise jäävad elusorganismi püsima väga pikaks ajaks sellal, kui „rivaalid hukkuvad“ kahjutuid ühendeid moodustades koos vabade radikaalidega. Csh vesilahused ei suru alla, aga reguleerivad vabade radikaalide-oksüdantide tekkimist. Vabad radikaalid on molekulide agressiivsed jäänused, millel puudub elektron, mida nad on valmis esimesel võimalusel tagasi haarama. Ja kannatavad, nagu alati, kõik: DNA, rasvad, valgud, fermendid ja kannatajast endast saab samuti vaba radikaal. On vallandunud bioloogiliste struktuuride lagunemise pikk ahel – rakus on saabunud kaos. Rakust ei saa väljutada kõiki “oksüdante“. Organismis tekib neid loomuliku protsessi tulemusel pidevalt juurde hapniku, ultravioleti jt. energeetikute toimel. Vabu radikaale tekib ka õhusaastajate: tubaka suits, radioaktiivne tolm, heitgaasid jne. toimel. Ka liigsöömine kasvatab kiiresti oksüdantide arvu mitokondrites, soodustades vananemist. Tänu uut tüüpi fullereenidele-antioksüdantidele saavad inimesed hakata elama sada ja rohkemgi aastaid. Vähe sellest! On veel üks eluväe ja ea suurendamise võimalus: vastavalt Uue Ajastu uue energiaparadigma käivitumisele liigub Inimkond immuunsüsteemi paradigmast tüümuse paradigmasse, kus tüümuse aktiivsuse suurenemise ja funksioneerimisaja pikenemisega suureneb ka meie eluiga märgatavalt. Tüümus toodab nõret, mis aitab kilpnäärmel toota enam kasvuhormoone. Fullereen pole ravim tavamõistes, sest tegutseb süsteemi tasandil – ta ei kuulu farmakoloogilisse klassifikatsiooni, sest tegutseb keemiliselt muutumatuna – on vaid veeklastri struktueerivaks elemendiks. Näiteks, pärast onkoloogilist kiiritust taastab punaliblede tasakaalu ja ka kogu vereringesüsteemi 2 nädalaga tavalise 3-4 kuu asemel!

          Kõik see toimub kooskõlas rakustruktuuri ja DNA „nähtamatute” kihtide aktivatsiooniga. Kanna kahest erinevast šungiidist - Sh 1 ja Sh 3 ripatsit-talismani „Hüperborea“ ihuga kontaktis tüümuse kohal, kus ta ergastab ja „laeb“ Sind oma 1 300 000 elujõuühikuga (Bovis scale) ja kaitseb edukalt kahjulike tehniliste magnet-, elektromagnet- ja kosmiliste kiirguste eest. Parandab igati inimestevahelisi suhteid, maandab stressi ja aitab vabaneda kahjulikest harjumustest, tasakaalustades Sinu energiasüsteeme - tehes sind seeläbi targemaks avanemise ja muutuste teel. Meie kehas on arvutul hulgal parasiite-viiruseid, mis oleme saanud küll pärilikult, küll igapäeva olmekeskkonnast ja mida aitab kõrvaldada imekiviga suhtlemine. Bioloogid ja farmakoloogid kasutavad fullereeni „palli” kõige erinevamate ainete toimetamiseks (molekul molekulis!) rakku ja rakumembraani pinnale: antibiootikume, vitamiine, hormoone, isegi geneetilise koodi fragmente transgeensete loomade ja taimede loomisel. Fullereenidel on antitoksiline toime - võime kiirendada kõige erinevamate mürkide neutraliseerimist samas oma inertsust säilitades.

          Tänaseks on tootmisse ilmunud tohutu hulk antioksüdante, mis on kõige erinevamate arstimite koostises ja mitte kõik nad pole võrdselt kasulikud. Räägitakse polüfenoolsetest antioksüdantidest (juur- ja puuviljades). Nad takistavad vähi arengut, suurendavad luustiku metabolismi ja vähendavad südame-veresoonkonna rikke haigustesse. Seejuures enamasti vaikitakse maha üks kaasnähe: nad on ka võimelised pidurdama rauaimendumist, mis on asendamatu hapniku viimisel kopsudest keha kõikidesse organitesse. Ameerika (Pensilvaania) teadlased hiljuti tõestasid: polüfenoolid seovad raua soolestiku rakkudes, takistades elemendi sattumist vereringesse. Kui inimesed saavad toiduga rohkelt antioksüdante, kasvab ka risk raua puudusele, mis on eriti ohtlik rasedatele ja lastele. Oli läinud sajandil ja on tänaseni jäänud populaarseks pidada suureks õnnetuseks vabade radikaalide happelisust - nad pole ainult kahjulikud, vaid kõigele lisaks ka rakule eluliselt olulised ühendid! Paljud neist kannavad väga tähtsat füsioloogilist funktsiooni! Lood siin on tõepoolest nii ja naa: paljud antioksüdandid-preparaadid osutuvad mitte ainult väheefektiivseks, vaid lausa tervistkahjustavaks. Tulevikku on preparaatidel, mis neutraliseerivad vabu radikaale veel enne, kui nad jõuavad raku membraanini ja kõigele lisaks sel määral, nagu vaja, töötades väga väikestes annustes pikema aja jooksul (päevi, nädalaid) peale ühekordset manustamist. Tänaseks on teada ainult üks teadaolev antioksüdant, mis parimal viisil rahuldab vesilahuste komplekseid molekulaarkeskusi looduslike fullereenide baasil (isegi juba hüdratiseeritud kunstlikke fullereene C60 baasil).

          Fullereenid-katalüsaatorid on võimelised liikuma koos veemolekuli klastritega organismis just kõige kriitilisematesse kohtadesse: maksa, neerudesse, pankreasse, kilpnäärmesse, kopsudesse, peen- ja jämesoolde. Eriti oluline organ on maks – kaitseb toksiliste ainete eest ja kiirendab nende neutraliseerimist. Ellujäämine sõltub suuresti maksa võimekusest. Fullereenid normaliseerivad raku ainevahetust, võimendatavad fermentide aktiivsust ja suurendavad raku stabiilsust, kaasa arvatud geneetiline mehhanism ning vastupanu välismõjudele ülekuumenemisest viirusliku infektsioonini. Suureneb kudede regeneratsioonivõime. Fullereenid viivad kriitilises situatsioonis neuromediaatorite vahetusele mõjudes normi närvisüsteemi keemia, tõstes sellega stressikindlust. Selgelt väljenduvad fullereenide põletikuvastased ja antihistamiinsed toimed – valuvaigistav, antiallergeenne, immuunsust ja kogu organismi soojuskindlust tõstev. Kujuta ette, kuidas paranevad võimalused kriitilistes olukordades – näiteks kõrbes ellu jääda. Fullereenide juuresolek valgu temperatuuri denaturatsioon tõuseb 5 – 10 kraadi, mis tavabioloogia seisukohast on ohtlikult kõrge! Keha normaalne 36,5*C eraldab soojussurmast (ca 42* C) – siis see sama 5 kraadi.

          On teada geopatogeense kiirguse eest kaitsvaid materjale: seatinafoolium, õlematid, vahaga kaetud kartong, kamper, asbest, lubi, savi ja marmor. Šungiidi killustikuga täidetud madratsid (Sh3) ja ehituskivina tuntud šungiit Sh 5 ületavad tunduvalt eelpoolnimetatud materjalid, lisaks „neelab“ hästi ka radioaktiivset kiirgust.

Šungiitvee valmistamine

          Šungiit kõrvaldab veest vabu radikaale aktiivsöest 30 korda tõhusamalt. Šungiit kui võimas taastaja neelab veest hapnikku: keemilises koostöös moodustub atomaarne hapnik, mis on tugevaim oksüdeerija ja vabastab šungiidi pinna uuteks sorbsioonideks. Šungiit puhastab vett praktiliselt kõikidest orgaanilistest ainetest, sh. nafta ja pestitsiidid; paljudest metallidest ja mittemetallidest; bakteritest ja mikroorganismidest, kõrvalistest lõhnadest-maitsetest. 1991. aastal hakati valmistama vee puhastamiseks šungiidist filtreid. Kasutades sellist vett joogiks ja toiduvalmistamiseks, on paranetud kroonilisest gastriidist, maohaavanditest, sapiteede ja pankrease haigustest, koletsistiidist, kõrgvererõhutõvest, neerukividest, südame-isheemiatõvest, aneemiast, bronhiaalastmast, dispensioonist, maksahaigustest, külmetushaigustest, parodontoosist, erinevatest allergiavormidest, ekseemidest, kroonilise väsimuse sündroomist, isegi psoriaasist. Tõhusat abi on saanud diabeetikud. Imevesi on ideaalne onkoprofilaktikas, rääkimata sellest, et tema abiga on õnnestunud väljuda tervena onko kolmandast ja neljandast staadiumist! Kinnitust on leidnud ka immuunsüsteemi tõhus taastumine ja ateroskleroosi nähtude vähenemine. Isegi langetõvele ja altshaimeritõvele on saadud tervenemiseabi!

          Albert Cant-Derdi kinnitas: „Nagu vee molekulaarstruktuur on kogu elu aluseks, siis inimene, kes suudab kontrollida struktuuri raku tasandil, suudab muuta maailma“.

          Fullereenide kokkupuutel veega toimub vee struktureerimine: iga fullereeni molekul-kera ümber moodustub umbes kümmekonna molekuli paksune „kile“ korrapäraselt asetunud vee molekulidest. Struktureeritud vesi ei külmu 0o, vaid -2,8oC juures. Samasugune veekile moodustub DNA molekulide ümber. Fullereenid stabiliseerivad ja kaitsevad ümbritsevaid biomolekule, tõhustades sel moel meil oma DNA kihtide kasutamisvõimalusi. Ka hämmastab, kuis fullereenid ainulaadsel viisil kontrollivad vees olevate mikroelementide vahekorda – lisades puuduvaid ja „kaotades“ liigseid.

          Lihtmoel piisab 20-30-60kg šungiidikillustiku kaevupuistamisest või ka lihtsalt 20kg killustiku (7…10cm) vastavas võrgus. Kauem kestev ja kvaliteetsem mõju saavutatakse keerulisema tehnoloogiaga: killustik (5...15 cm) puistatakse eelnevalt (ka kruusliivast) puhastatud salvkaevu 20-50 cm paksuselt (200-500 kg). On isiklikke kogemusi esimesest variandist, kus vee analüüs andis vastuse riknenud kaevuvee näitajate kardinaalsest paranemisest, ka vee ionisatsioonist!

          Koduses olus sobib 3-liitrises purgis (veel parem munakujulises klaasnõus) 200-300g Sh III valada üle 2-3 liitri (soovitav filtreeritud või allikavesi) veega, jättes anuma pealt avatuks. NB! Esimene vesilahus tuleb minema visata, kuna Sh III killustiku veega esmakokkupuutes vabaneb kaevandatud kivimist eelkõige see keemiline aines, mis pole kasulik organismile. Edaspidi: juba pool tundi peale Sh III ja vee kokku puutumist D-grupi streptokokkide hulk väheneb 10-100 korda, aga A-grupi – 900 korda, võrreldes esialgse seisuga vees. Vee täielik puhastumine, mineralisatsioon, ionisatsioon ja struktueeritus saabub 2 ööpäevaga, kusjuures 3 ööpäeva möödudes on soovitav valada ravivesi eraldi suletud nõusse ja tarvitada joogiks, ihu-juuste pesemiseks, toiduvalmistamiseks jne. Säilitusaeg on sealgi soovitav piirata 3 ööpäevaga, mida saab ka pikendada mitmekordselt – hoides klaasnõu põhjas mõned Sh I või ka Sh III tükikesed. NB! Võimalusel hoida klaasnõud šungiidiveega päikese käes mitte üle 20-30 minuti! Mitte panna külmikusse! Kui soovitakse saada tugevamat raviefekti – võib keemiseni kuumutatud vett valada otse šungiidi killustikule ja jahutada seejärel kiiresti maha (kuni 20o). Kuumus (soojus) aktiveerib ja kiirendab tunduvalt šungiidi toimeomadusi. Valades keemiseni kuumutatud šungiidivett ravimtaimedele või nende segudele (ka tavaline tee-kohv), saavutatakse suuremat raviefekti. Teadlastel on õnnestunud tõestada, et piisab šungiidivette lahustunud Csh homöopaatilistes toosides. Paranevad joogi maitse ja aroomi omadused, neutraliseerides samas ka võimalikke toksilisi aineid. Kuigi minimaalne šungiidivee päevane tarvitamiskogus võiks olla 1-2 klaasi tühja kõhuga (väikeste lonksudena), on täisealise inimese puhta vee – olgu see eriliselt rõhutatud – vajadus on 2-3 l, siis tehkem sellest omad järeldused (joogid, supid, jm. toitude loetelu ei kuulu siia!). Hää soovitus: olgu sul alati igal pool kaasas pudelike (klaasist) šungiidiveega. Alustada võiks šungiidivee joomist siiski 1 klaasist päevas. Vahelduseks juua ka muul moel puhastatud ja struktureeritud vett: mäekristall-, korall-, püramiid- ja ränivett.

          On veel üks veetarbimise arvestamise juhis: iga kehakaalu kg kohta 30ml vett ja samasuures koguses tarvitatud tee, kohvi, alkoholi, coca, fanta, jne. kogus vett lisaks (näiteks: 55kg x 30ml/kg=1650ml=1,65liitrit). Ideaalne, kui see vesi on ka puhas ja struktureeritud! Tuleks tingimata arvestada inimese individuaalseid omadusi-harjumusi. Päris kindlasti on tervisele väga laastav jätta ta ilma puhtast (iseäranis ioniseeritud ja struktureeritud!) veest. Kui vette on lisatud toitaineid, pole ta enam vesi, vaid toit, mis ei asenda mingil tingimusel vett! Kui joote vedelikke suhtes 1:1 (1,5l joogid, kompott, supid, mahlad ja lisaks sellele 1.5l vett), siis pole asjast mingit kasu. Näiteks: võiks päevas juua tassike teed, nagu teevad rahvused, kes kaua elavad (hiinlased). Selle asjaolu kohalejõudmine enamusele eurooplastest võib võtta üsna pikalt aega!

          Peenema killustiku (0-1cm) efekt on suurem (juba 10-15min. pärast võib juua saastunud vett), kuid kasutusiga on lühem ja tuleb välja vahetada 6-8 kuu jooksul, olenevalt vee saastatusest ja temaga puhastusoperatsioone ette võttes. Jämedam killustik (1-5cm) on kestvam küll ainult seeläbi, et teda saab mehhaaniliselt (liivapaber jm.) tükkhaaval puhastada kõvasti kivimi külge kinnitunud saastest. On vaja ca 3 korda kuus puhastada (leotada) Csh III soodavees (1t.l. liitrile) 2-3 tundi, seejärel hästi loputada. NB! Väga tähtis on seejärel panna killustik ilma veeta „puhkama ja laadima“ ruumist välja värske õhu, Päikese ja Kuu paistele soovitavalt aeda, maapinnal lebavale maakivile (ränikivile) 1-2 ööpäevaks. Nimetatud võimaluse puudumisel kasutada terrassi, rõdu, lodžat või välimist aknalauda. Selliselt toimida on tark ka kõigi ülejäänud šungiiditoodetega – viia välja tuulutama vähemalt korra kuus. Lihtsam on puhastada Sh I tema „ülisileda“ murdumispinna tõttu ja ka „energeetiline võimekus“ on tal märksa suurem! Eriline vee struktueerimise efekt on ka šungiitpüramiidil (lisandub torsioonväljade toime), asetatuna veenõu põhja, võib ka koos Sh III killustikuga. Üks põhiline vihje sellele, et šungiidiga veepurgis on vaja midagi ette võtta – ta ei tööta nii nagu vaja – kui anuma põhjast enam ei kerki ülespoole mulle mürgiste gaasidega. Töökorras šungiit on oma toimetamistes sedavõrd põhjalik, et „leiab“ elusorganismile kahjulikke lisandeid isegi allika veest. Olgem siis tähelepanelik tema töövõime taastamise protseduuridega! Kogemusi täisväärtusliku šungiidivee valmistamiseks on aja jooksul kogunenud juba piisavalt, et saaks usaldada seda unikaalset imevett valvama meie kõigi tervise järele. Rahvusvahelise Tervishoiuameti andmetel 90% ühiskonna tervislikust seisukorrast sõltub üksnes vee puhtusest ja kvaliteedist. Maailma puhtaimaks veekoguks peetakse Onega järve, vaatamata tema suurtele „saastehaidele“ – arvukatele tööstuskompleksidele, eriti tselluloosikombinaatidele tema kallastel.

          Arst-bioenergoterapeut M.V.Glaskov, kontrollinud vee kvaliteeti, kirjutab: „Šungiitpüramiidiga parendatud vee omaduste kontrollimised on näidanud, et 48-72 tunni jooksul vee „laadimisel“ leiab aset vee maksimaalne struktueerimine ja mineraliseerimine. Edasisel hoidmisel hakkab vee aktiivsus, vastavalt hoiuajale, vähenema. Ravi- ja tervenemise eesmärgil on püramiidivett soovitav juua vähemalt 3 korda päevas 100-150 g sõltumata söögikordadest.“

          L. A. Drubetskaja-Lada, šungiidi ateljee juhataja Odessas, on oma arvukate publikatsioonide hulgas mitu raamatut pühendanud šungiidi võlumaailmale. Edastan ta suurepärasest raamatust „Kivi-Kuningas-Šungiit“ toimetamisi 3-liitriste klaaspurkidega: kas ühe kolmtahukaga või ühe püramiidiga (4-5-6cm) või 1-3 trummellihvi-munakaga või killustikuga (100gr 1l vee kohta). Täita purgid eelnevalt seisnud ja filtreeritud veega ja lasta neil seista järgneva ajarežiimiga: 48-72h püramiidiga (kõrgeim struktueerituse aste); 36-48h kolmtahukaga; 28-36h trummellihvimunakad, jämedam killustik; 24-28h kivipuru. Järgneb juba tuttav soovitus – valada ümber (klaasnõu-karafin, keraamika) ja kasutada saadud šungiidivesi 3 päeva jooksul. Šungiit loputada ja täita uue veeportsiooniga.

          Omalt poolt soovitan lisaks eelnevale kasutada ka ränivett, kuigi šungiidivees on olemas ka räni, mis eraldub Sh III silikaatidest (ca 70%) tervisevette. Ränikivi (tulekivi – tume, mustjashall) toimetab vees vägagi sarnaselt ja efektiivselt šungiidiga, aga siin on ka erinevusi: ränivesi valmib varjulises kohas (150gr 3l klaaspurgis) 7-8 päevaga ja tarvitamiskõlblik vesi asub nõu ülemises osas. Kuna räni ei „kleebi“ mürgiseid lisandeid enda külge (nagu šungiit), vaid lebab hõljumina killustiku vahel, siis purgi põhjavesi tuleb valada kanalisatsiooni. Ränipuudus on tänapäeva inimesel üldlevinud – ta põhjustab kogu organismi biokeemias suurt segadust ja probleeme (näit. ülekaalulisus, luuhõrenemine, veresoonte-naha-juuste-küünte-kõõluste jne. probleemid), kuna on oluliseks komponendiks enamikes protsessides (osaledes 8-kordselt ainsa elemendina). Terves inimkehas on 4,7% räni, raskel onkohaigel – 1,3%, insult-infarkt – 1,2%, diabeet – 1,4%, hepatiit – 1,6%. Arteroskleroosiga veresoontes on räni puudujääk 14-kordne! Keeruline ja raskendatud on organismil räni omastamisega toidust, eriti kuivatatud-konserveeritud taimedest, sest aluseline räni muutub kergesti ränioksüüdiks, nagu see on enamiku apteekidest saadavatel räni preparaat-toidulisandeis. Tunduvalt võimsam kuvand on värsketel elujõus vabalooduse taimedel: põldosi, teeleht, võilill, nõges, linnurohi, kalanhoe. Ka koorimata teraviljadelt on lootust saada ränilisa. Ööpäevane norm on 20-30 mgr. Kasutagem suve üürikest aega koostööks Emakese Loodusega!

          Tavalisest veevõrgust tuleva vee kvaliteeti saab veidi parandada selliselt: varustada igas majas (korteris) veetorustik kahe veefiltriga, millest esimene on nn mudafilter ja teine – spetsiaalse šungiidikillustikuga (2-5mm), milleks sobib söefilter, milles süsi on vastavalt asendatud Sh III-ga. Võib lisada veel kolmandagi filtri nende kahe eelneva vahele – tseoliitkillustikuga (asendades söe vastavalt tseoliidiga). Kuna vee kokkupuude šungiidiga filtris jääb siiski liiga napiks ja on seetõttu tõepoolest kasina efektiga, tuleb paremate raviomaduste saavutamiseks kasutada lisaks vee hoidmist (48h) eraldi šungiidiga anumas! Šungiidivesi, kuhu on eraldunud 22 Mendelejevi tabeli elementi elusorganismile just sobivas vahekorras – ime küll! – avaldab üldtugevdavat ja -noorendavat mõju: näonahk puhastub, vähenevad kortsud/lööve, nahk muutub elastsemaks-vetruvamaks, tugevnevad juuksejuured (kaob kõõm) ja juuksed saavad terve läike. Šungiitvesi ravib neeru-, maksa-, sapipõiehaigusi, kõrvetisi, seedetrakti, luu-lihaskonda ja vegetatiivset närvisüsteemi, samuti vähendab allergilisi reaktsioone ja parandab organismi üldtoonust.

          Šungiitvannid, šungiitveega ülevalamine ja lihtsalt tema tarvitamine tavalise vee asemel mõjub tervistavalt praktiliselt kõikidele organismi organitele ja süsteemidele. Ca 36-kraadisele vanniveele lisada kotike šungiidikillustikuga (~500 g vanni kohta). Protseduuri kestvus 10-15 min mitte sagedamini kui üle päeva. Rahustab, vähendab stressi, tugevdab organismi, normaliseerib und. Nii profülaktiline kui ka paranemisefekt: väikesed haavad ja lõhed; kaovad operatsiooniarmid, kestendamine, ekseemid, seenhaigused, allergilised lööbed, varrikoos, kõõm, juuste väljalangemine; günekoloogilised haigused, kõrgvererõhk, mao-soolestiku trakti haigused: dispensioon, gastriit, enteriit, koliit; sapipõie haigus; vinnide probleem; vere ja lümfi haigused; kividega kusepõIe haigus; neerude, kusesuguorganite haigused; psühho-neuroloogilised haigused: depressioon, stress; kõhunäärme haigused; külmetushaigused; südame-veresoonkonna haigused; kroonilise väsimuse sündroom.

          Kasutatud šungiiti ärge kunagi visake minema: seda saab kasutada edaspidi veel jalatalla massaažiks (karbi sisse), korjake sõredama koega puuvillakoti sisse 600-900gr ja veejoa all valmib suurepärane mineraalvann, teda saab panna ka voodi alla geopatogeeni kaitseks õhukese kihina, temast saab valmistada kunstilisi pannoosidpilte, kompositsioone, seadeid ruumide energeetiliseks harmoniseerimiseks. Puru võib ka lihtsalt puistata aeda pinnase parendamiseks (väetiseks).

Massaažid ja kompressid

          Tammu paljajalu ühtlase kihina laotatud Sh III killustikul (3-10mm) 5 minutit. Eakatel ja sportlastel kaob valu jalgades, ristluudes; normaliseerub arteriaalne vererõhk. Toimib hästi polüartriidi, osteohondroosi ja radikuliidi puhul. Istudes või šungiiti hoida jalgade ( istmiku, selja) all pikemat aega (mitte üle 8 tunni). Soovitav 1,5 tundi vastavalt enesetundele-vajadusele.

          Põletuste, ekseemide, nahapõletike, spasmide, seenhaiguste ja muude vaevuste korral annavad efekti šungiidikompressid: väga peenike puru (0-1) vee või vaseliiniga (looduslik kreem) 1:1 kanna nahale (juustele), ka kogu kehale 20-40 minutiks.

Energeetiline ravi šungiitkividega

          Inimkehal tuntakse üsna mitmeid energiasüsteeme. Üks lihtsamaid on seitsme energiakeskuse süsteem (ära aja segi tšakratega), mis koosneb kolmest seesmisest ja neljast välimisest. Seesmised: I asub nabast 3,5-5 cm allpool – vastab füüsise eest (kontrollib ajukoort), II asub rinnaku keskel – vastutab emotsionaalse energiakeha eest (kontrollib aju limbilist süsteemi), III asub kulmude vahel (kolmas silm) – vastutab inimese vaimsete aspektide eest (ajujuur kontrollib seedimist, hingamist ja vereringet; mõjutab kolme keskust ja seob neid üheks). Välimised asuvad peopesadel ja jalataldadel – aseta ühele neist kivi ja sa suurendad oma organismi võimekust. Aeg-ajalt on keskuste blokeeringud ahistamas sind – aseta šungiitkivi (ka soojalt-märjalt) vahetult ihule: kolmele sisemisele keskusele – tõhustad peaaju töövõimet. Unetuse puhul pane kivi padja alla. Põlvevaluga kinnita kivid ööseks põlvedele, päevaks ristluudele. Kui lähed kohtuma „ebamugava” inimesega, riputa šungiittalisman „Hüperborea“ päikesepõimikule – saad meeldivate üllatuste osaliseks. Hakkad rõõmuga seda imetalismani kaasas kandma, ka taskus! Imed ei lase end pikalt oodata... Sul kaob tõmme kahjulike harjumuste suhtes. Riputades kivi tüümuse kohale, aktiveerid oma kasvuhormoonide tootjat - kilpnääret ja käivitadki keha noorenemise protsessi. Teadus on juba tõestanud, et šungiidi fullereenid tasakaalustavad närvisüsteemide protsesse, mõjudes soodsalt neuromediaatorite vahetusele – suurendavad töövõimet ja stressikindlust. Šungiit on kõrgeima „intellektiga” kivim: tunneta koostöös temaga oma individuaalseid erisusi ja sa leiad tänus ja imetluses omale parima lahenduse.

          Seni pole ei teadlased ega meedikud suutnud lahendada šungiidi tervendava toime tõelist saladust. On ainult kindlaks tehtud , et šungiidi toimel organismile keha rakkudes toimuvad regeneratsiooni protsessid. Ja bioenergeetikud väidavad, et piisab ainult 5-10 päeva järjest kanda kaelas ripatsit šungiidi tükikesega (mis võib olla vormistatud erinevateks kaelaeheteks) ja inimese bioväli, mis on häiritud stressidest ja negatiivsetest emotsioonidest (tekkinud eksitavast hinnangusüsteemist), taastub! 2012 aasta lõpus tegin koostöös firma „Aurasoma“ uurimuskatseid mitmete erinevate vahendite (kaelaripats „Hüperborea“, Rei Ki, šamaanitrumm, ravi-helihargid, tiibeti kellad ja helikausid, suur mäekristall jt.) toimest energiakeskustele (tšakratele). Kõik nad ilmutasid parendavat toimet, eriliselt torkas siiski silma šungiidist kaelaripats „Hüperborea“ (autor T. Aru), suurendades ca kaks korda kõikide tšakrate aktiivsust, eriti südametšakrat.
 

Šungiitpüramiid - SINU TERVISE KAITSJA

          Sõna püramiid on kreeka päritoluga ning etümoloogiliselt seotud sõnaga "pir", mis tähendab "tuld, energiat, sisemist kuumust", viidates sümbolistlikule ettekujutlusele ühtsest jumalikust leegist, kõikides olendites eksisteerivast elujõust.

          Tavaline kaitsev šungiitpüramiid pole lihtsalt suveniir või geomeetriline vorm, vaid kindel ja tõhus turvaja geopatogeense kiirguse puhul. Šungiitpüramiidis on ühendatud kaks võimsat fenomeni: püramiidi torsioonväljaline ja šungiidi lausa müstiline harmoniseerimisvõime, mis otse „imeb endasse negatiivse energia“ ja „pühib ära igasuguse halva jälje“. Püramiidi raviomadusi seletatakse püramiidi energia hea mõjuga nii tema sees kui ümber. Šungiitpüramiid peegeldab tagasi ja neutraliseerib geopatogeenset kiirgust. Olles püramiidi lähedal või temaga otseses kokkupuutes, tugevneb inimese immunsüsteem ja väheneb ümbruskonna negatiivne mõju talle, kaasaarvatud teiste inimeste nn negatiivne energia. NB! Eriliseks uudiseks on šungiitpüramiid „Krimm“ (autor T. Aru), kus ülemise kolmandiku piiril, igal neljal küljel asuvad lisandina teravatipulised „kolmtahukast“ kristallšungiidi tükid, mis suurendavad püramiidi energiavälja raadiust mitmeid kordi!

          Maailma praktikas on juba juurdumas üsna omapärane viis parandada avariirohketes kohtades autoteedel ja ristmikel olukorda järgneval moel: ohutsoonis kaevatakse maasse tugevas, puitkonstruktsioonis valminud ja šungiitkillustikuga täidetud suured püramiidid, vähemalt paari-kolme meetrise alusega. Statistiline efekt on 30-35% (Alma-Atas, Bulgaarias, Saksamaal, Tšehhoslovakkias jm.). Samasugust efekti on täheldatud auto armatuurlauale (ka mujal salongis) kinnitatud šungiitpüramiidiga, kusjuures lisandub veel üks mõistatuslik „lisaväärtus“ – auto kütusekulu vähenemine! Seda kinnitavad Venemaal, Uuralis tehtud katsetused. Mõjusfäär 4-cm alusega šungiitpüramiidi puhul on pooleteist meetrine, mis aluse iga järgneva 1 cm-ga suurendab sfääri laienemist enam kui 1 m võrra! 10cm-alus annab enam, kui 10 m raadiusega toimetsooni, 25 cm-ne alus aga mõjutab enam kui 27 m-st raadius-ulatust. Taolises püramiidi väljas paranevad kõik inimtegevusega seotud toimetamised: tugevneb immuunsüsteem, toimub kõikvõimalike süsteemide täiendav väestmine, paraneb tunduvalt enesetunne, suureneb töövõime, tugevneb närvisüsteem, taanduvad sellised üleerutuspinged, nagu unetus (ka unisus!), peavalu, ärritus, rahutus.

          Kuigi šungiitpüramiidi (ka kivim ise) on isepuhastuvad, vajavad nemadki eraldi puhkust-laadimist: 1-2 korda kuus „avatud õhu, kuu- ja päikesevalguse kätte viimist“, aseta maa pinnal lebavale maakivile (ränikivile), ka lodža või välisaknalaud sobivad.

Üldised tingimused

          Kaitse optimaalsuse tagab püramiidi aluse täpne orienteeritus ilmakaartele. Peaksite asuma püramiidist põhjas. Asetage püramiid sinna, kus veedate päevast suurema osa. Püramiid asetsegu teie kõrval (vahekaugus mitte rohkem kui 50 cm) ja teist madalamal.

          Aseta püramiid enda ja kiirgusallika vahele (arvuti, teler, mõõteaparatuur või muu elektromagneetilise kiirguse allikas).

          Aseta püramiid voodi kõrvale, mitte alla. Aseta püramiid kirjutuslauale, töökohta, autosse. Aseta püramiid sinna, kus puhkad. Püramiidi ei sobiks asetseda Teie (laua või voodi) all, samuti ei soovita suuunata püramiidi tippu haigele kohale. Püramiidi tipuga sooritatud võtted jäägu kogenud spetsialistile.

          Šungiitpüramiidi võib kasutada kontorites, tööstusettevõtetes, koolides, raviasutustes, sanatooriumides, sõiduvahendites ja kodudes.

          Tuhandeid aastaid on inimene kasutanud värvilisi kive ja eriti kristalle organismi raviks ja tasakaalustamiseks.

          Medikamentoossete (kunstlike, keemiliste) ravimite meeletu arengu taustal on inimkonnal aeg naasta taas looduslike vahendite, sealhulgas mineraalide kasutamise juurde.

Üldiseid soovitusi šungiidi kasutamiseks


Suvila, elumaja

  • Veepuhastus. vt. eespool.
  • Šungiidist kiviplaadid teeradadeks ja platsikesteks aias.
  • Basseinide, tiikide jt. veesilmade seintes muud materjalid koos šungiitplaatidega.
  • Kiviktaimla rajamisel šungiitkivide kasutamine.
  • Šungiidipuru lisamine ehitusmaterjalidesse ja –segudesse.
  • Šungiitvärv antistaatiliste ja maandamisväljade rajamiseks.
  • Fassaadide viimistlemine šungiitkividega.
  • Betoon, telliskivi, segu- ja kattematerjalid, šungiidiga kombineeritult, kaitsevad elektromagneetilise kiirguse eest.

Vannituba

  • Šungiidist, värviliste kividega raamitud peegelpannoo.
  • Kosmeetiline šungiitvesi naha ja juuste hooldamiseks.
  • Ravitoime saavutatakse šungiitveega kuristamisel ja kompresside tegemisel ülemiste hingamisteede-, kõrva-, kurgu-, ninahaiguste korral. Väga tõhus on inhalatsioon bronhiidi, angiini ja külmetuse korral.
  • Soe šungiitvesi suuõõne loputamiseks parodontoosi, stomatiidi puhul.
  • Šungiitvannid (vt. eespool).
  • Massaaž šungiitpuruga (vt. eespool).

Köök

  • Seinapannoo – soodus mõju toidule ja toitumisrituaalile.
  • Vee puhastamine vt. eespool.
  • Šungiit külmikus imab endasse kõik ebameeldivad lõhnad.
  • Šungiitvesi suurepärane täiendus peolauale ─ takistab purjujäämist, hoiab ärapohmeluse. Šungiitvesi on kasulik diabeetikutele.
  • Šungiitkompositsioon-lauakaunistus koos kristallidega.
  • Lõikelillede paremaks säilimiseks lisatakse vaasi šungiitvett.
  • Šungiitplaatidest põrand, eriti elektripõrandakütte korral.

Esik

  • Seinapannoo – tervendava ja puhastava kiirgusega.
  • Šungiitpüramiidid – eduka kodu kaitsjad.

Magamistuba

  • Seinapannoo rahustavate mineraalidega.
  • Šungiitpüramiidid.
  • Spetsiaalsed kaitseekraanid geopatogeeni tõkendiks.
  • Šungiitpuruga täidetud kaitsemadratsid voodi või tugitooli alla kahjuliku geopatogeense kiirguse tõkendiks.
  • Šungiitgraanulid - mineraalse soojenduskotina. Kuumutatakse kuuma voolava vee all ning kasutatakse ka põskkoopapõletike raviks.
  • Šungiitvöö radikuliidi ja osteokondroosi raviks; madrats spetsiaalseks tervendusprotseduuriks.
  • Tavaliste elektriradiaatorite asendamine spetsiaalsete šungiitvärviga kaetud küttekehadega – tarbivad 4 korda vähem elektrienergiat ja kaitsevad kütteelemendi eletromagnetvälja kahjuliku mõju eest.

Töötuba

  • Šungiidist või muust mineraalist püramiid ja seinapannoo toonust tõstvate mineraalidega.
  • Ravitoimelistest mineraalidest harmoniseerivad silindrid (vasakus käes šungiidist ja paremas – talkogloriidist, mäekristallist, kvartsist, nefriidist).
  • Šungiidist kaitseekraanid geopatogeeni tõkendiks.
  • Kaitsev šungiitpüramiid arvuti kõrval (ees, mitte peal).
  • Seinataldrikud harmoniseerivate poolvääriskividega.

Tualettruum

  • Lõhnu imav šungiidist anum või figuur.
  • Šungiitplaatidest põrand (Sh IV).

Kontori sisustamine

  • Kontoriruumide kaunistamine looduslike toorkivimite, kristallide ja neist valmistatud esemetega on praegu moodne ja stiilne. Eriti uudsed on suurtest värvilistest kivimitükkidest valmistatud seinapannood, mis vähendavad "arstikabineti“ muljet. Mineraalidest pannoo toimemõju kontoris on harmoonilisem, kui heade impressionistide maalikoopiad.

Kontorisse sobivad:

  • Harmoniseerivatest mineraalidest silindrid.
  • Kaitsvad šungiitpüramiidid neutraliseerimaks arvutite, fakside, koopiamasinate, telerite, raadiotelefonide jt. tsivilisatsioonihüvede kahjulikke kiirgusi.
  • Loengu- ja konverentsruumides on hämmastavaid tulemusi saadud suurte, väärispuust ja šungiitkillustikuga täidetud püramiididega (aluse küljepikkusega 0,5-3m): koostöö ja üksteise mõistmise tipptaseme!

Põllumajandus

  • Väetis-šungiit vähendab happelisust ja hoiab niiskust 2-2,5 korda kauem, eriti soodne kartulikasvatusele (kuni 70%).
  • Sööda biolisandina loomaksavatuses, linnufarmides, seakasvatuses, karusloomakasvatuses.
  • Ravimina veterinaarias.
  • Soodustab juurviljade säilitamist-hoidmist.

          NB! Mobiiltelefonid on tugeva tervistkahjustava elektromagnetilase kiirgusega üha enam ohustamas meie tervist (eriti laste). Šungiiditükike aitab tunduvalt vähendada mobiiltelefonist lähtuvat ohtu. Valmistatakse erimõõdu ja kujuga, kleepsuga varustatud mobiilikive. Spetsiaalsed mõõtmised (kirliani meetod) on näidanud, et 10 minutit mobiiliga kõnelemist nõuab inimorganismilt 8 tundi taastumiseks. Eriti efektiivne on Sh I, nn kristallšungiit („must teemant“). Ta on hinnatud („pool“)vääriskivina ja kannatab ka teemantlihvi. Geoloogiadoktor J. Lipovski sõnul sobib teda võrrelda kivikuninga – teemantiga! Temas peituvad fullereenid ületavad kordi teemanti molekuli kõvadust. Fullereenide aurustamisel saavutatakse pinnatöötlusel ühtlasem teemantkate kui grafiidi kasutamisel. Kristallšungiidis on süsiniku molekule 95-100%. Šungiit nr. 2, 3, 4 – 15-35% , nr. 5 – 5-15% (ehitus- ja dekoratiivkivi, mis on konkurentsitult võimeline blokeerima ükskõik millist tehnilist elektromagneetilist kiirgust, kaasaarvatud maa nn. geopatogeeni). Tänapäeval kasutatakse šungiiti edukalt sõjatööstuses (enamasti Vene), näiteks lennukid, raketid, torpeedod, mis on värvitud šungiitvärviga, jäädes radarseadmetele nähtamatuks; staabid, juhtimiskeskused ja muud strateegiliselt tähtsad objektid vooderdatakse šungiitplaatidega, mida ei suuda läbida ka kõige moodsamad luuresüsteemid (laserradarid jt.), muule lisaks - nendes ruumides viibijaile tervendav-kaitsev.

          2011.a. septembris toimus Tallinnas Krayoni tervendamise kanaldusseminar, mille viis läbi vahendaja Devid Browni Lõuna-Aafrika Vabariigist. Vastuseks mu palvele kommenteerida kristallšungiidi omadusi, kõlasid lisaks muule ka järgmised sõnad: „...selle kivi abil saad tervendada paljusid... kivis on puhas armastuse energia ja samasugune energia kui plaatinal... tugev muutuste ja eluõppetükkide äratundmise ja omandamise soosija...“

          2011.a. novembriks küpses uudne idee ühendada unikaalse šungiidi kaks erivormi, nr 1 ja nr 2-4 eriliselt võimsaks ja toimekaks koosluseks - nimetusega „Hüperborea“ selles paigas kunagi, üle 7 000 a. tagasi, elanud kõrgtsivilisatsiooni auks. Müstiline talisman on sobiv mitmeti: altarikivi, taskukivi, võtmehoidja, kaelaripats, massaažikivi jne. Püramiid „Krimm“ ületab oma mõjuvälja ulatusega „tavalist“ šungiitpüramiidi, kuna kristallšungiidist lisandid igal neljal küljel oma kõrgeima vibratsiooniga (Plaatina energia) on selle saladuse ivaks. Nimevaliku põhjuseks on asjaolu, et eeskujuks sai võetud Krimmi poolsaare keskel veel vähetuntud salapärased maa-alused 9 püramiidi, mille ahel kulgeb põhjast lõunasse.

          2012.a. avastas Eestis tegutsev teadlane Rein Koch šungiidi ühe uuema võime aidata inimesi – ta puhastab ka õhku! Teadusliku uurimistöö käigus pildistades šungiiti eriseadmega ja avastas šungiidi pinnal õhusaaste produkte, mille seas torkas silma rodoon (ta „helendas“ eriti intensiivselt).

Šungiit  ─  unikaalsem ja mõitatuslikum kivim maailmas.

Šungiit  ─  ainukordne mineraal hämmastava tervendava toimega: ravib, puhastab, kaitseb, taastab, noorendab.

Šungiit  ─  emakese looduse kingitus, mis aitab inimesel oma tervist säilitada.

Šungiit  ─  kui elutekitaja Maal – selline on mõnede teadlaste seisukoht!
 

Konsultatsioonid ja olulisemate toodete tellimine:
tel. 56955207, 5285539,
arureiki5@gmail.com

P.S. 2010 a.tekkis mul idee lisada Drunvalo Melchizedeki „Elulille iidne saladus“ raamatust pärit Platoni kehade skeemile täienduseks fullereeni C60 kristallvõre, Maal leiduvaist tugevaim ja infomahukaim. Ta sobib ahvatlevalt hästi selle põneva skeemi kesksele „vabale“ kohale!
Kristalne fullereen Šungiitkilt

Pildil (2004 a.) on ajalooline kristallšungiidi (Sh I) kaevandus Šunga külas, kus oli turistil mitteametlikult võimalus käia uudistamas. Varisemisohu tõttu on alates 2011 aastast kaevanduskoopas viibimine rangelt keelatud. Sh I keskendunud kaevandamine toimus vahemikus 2010-2011. Sh I laiem tunnustus algaski 2010 a. peale Permi meditsiinilise militaarinstituudi spetsiaaluurimust, mis tunnistas selle unikaalse amorfse kristallstruktuuriga kivimi paremust enamiku näitajate poolest võrreldes tavalise šungiidiga. Huvitav on veel seegi: Sh III on YN (maandav), Sh I – YN-YAN.

          Šungiit on maailma kõige väelisem kivim – 1 300 000 elujõuühikut - Bovis scale. Plaatinal on veidike alla miljoni, inimesel keskmiselt ca 10 000 –30 000, koeral „kõigub“ see näit sarnaselt inimesega, kassil on aga 70 000.

Tweet